SÚ VAŠE DETI ČASTO CHORÉ?

SÚ VAŠE DETI ČASTO CHORÉ?

Stratu z OČR-ky si môžete poistiť. Zmeny ročných období neprinášajú len radosti, ale aj starosti. Najmä na jar či na jeseň, keď sa počasie často mení, náš organizmus dostáva zabrať. A ešte ohrozenejšie sú malé deti. Ak ochorejú, okrem starostí o ne musia rodičia znášať aj vyššie náklady pre domácnosť – poplatky za lieky, OČR-ka a výpadok príjmu. Čiastočnú úľavu môže priniesť pripoistenie ošetrovného, ktoré ponúkajú vybrané poisťovne.

„Už zasa?“ povzdychne si aj nejedna mama škôlkára či školáka, keď bojuje s kašľom či bolesťami bruška. Ak sa choroby často striedajú, čo je v kolektíve detí pravidlom, na ďalší raz musí zostať doma ocko alebo babka. Výpadky z práce prinášajú pre rodinu nižšie mesačné príjmy, a zároveň vyššie náklady za kvapky do nosa, proti kašľu, vitamíny a ďalšie doplnkové lieky, ktoré zdravotná poisťovňa nehradí.

Pri ošetrovnom sociálna poisťovňa vyplatí 55 % z denného vymeriavacieho základu, ktorý nesmie presahovať maximálne stanovenú hranicu ( v tomto roku je to 58,0603 €). Nárok na ošetrovné má rodič len za desať dní. Koľko peňazí dostanete za OČR-ku si vypočítate približne takto: hrubá mzda delené počet dní v mesiaci krát 55 % krát počet dní doma s dieťaťom. Matka, ktorá zarába v hrubom napríklad 800 eur, má tak za 10 dní nárok na 147 eur (800 : 30 x 55% x 10 = 146,666). Ak doma ostane rodič s vyšším príjmom, strata sa prehĺbi.

Čiastočnú úľavu od starostí vám môže priniesť pripoistenie ošetrovného ako doplnok k životnej poistke rodiča. Ak životné poistenie nemáte alebo si nie ste istý, čo všetko zahŕňa vaša súčasná poistná zmluva, obráťte sa na našich maklérov. Respect Slovakia prehodnotí najlepšie možnosti a navrhne vám i vašim deťom poistenie, šité priamo na vaše potreby.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ