RADA, KTORÚ MI DALI RODIČIA, ABY SOM BOL V BEZPEČÍ

RADA, KTORÚ MI DALI RODIČIA, ABY SOM BOL V BEZPEČÍ

Vo svojom blogu Risk management advice my parents gave me to stay safe while walking still holds me in good stead, píše austrálsky odborník na poisťovníctvo Allan Manning o riziku a bezpečnosti na uliciach. Dnes, v čase globalizácie, keď sú ľudia najmä v metropolách ohrozovaní rôznymi teroristickými útokmi, je naozaj potrebné pri cestovaní sa chrániť a myslieť aj na následky. Hoci sa stále drží rady, ktorú mu dali jeho rodičia ešte ako malému chlapcovi, odporúča tiež, zabezpečiť si naozaj kvalitné cestovné a úrazové poistenie.

 Zatiaľ  čo mestá po celom svete sa, bezpochyby, snažia inštalovať veľa ďalších moderných zábran na ochranu obyvateľov a turistov od rôznych typov útokov, ktoré sa stali napríklad v Berlíne, Nice a nedávno v Londýne, Allan Manning si pripomína radu, týkajúcu sa bezpečnosti, ktorú dostal od svojich rodičov, ešte keď bol malé dieťa. „Bola takáto: Kedykoľvek je to možné, vždy kráčaj po kraji námestia, ulice, pasáže tak, aby si mal v zornom poli dopravu a videl, keď sa blíži nebezpečenstvo,“ píše vo svojom blogu.

Samozrejme, nie je to vždy úplne možné, napríklad v jednosmerných uličkách niektorých miest. Ale odporúčanie svojich rodičov si vybavuje obzvlášť vtedy, keď kráča v dave ľudí. Sám tiež dáva chodcom ďalšiu radu: „Vždy sa uistite, že počujete.“ Telefonovanie a počúvanie hudby totiž limituje schopnosť človeka rýchlo zareagovať na prípadnú nebezpečnú situáciu v jeho okolí.

Na druhej strane si Allan Manning myslí, že útoky, ktoré sa stali v Londýne a iných mestách by nikoho určite nemali odradiť od cestovania a užívania si pamiatok nášho nádherného sveta. Určité základné opatrenia, ako už boli spomenuté, sa však dajú dodržiavať všade. „Samozrejme, to znamená, mať uzavreté kvalitné cestovné poistenie bez výluk na riziko terorizmu a s tým spojené dobré úrazové poistenie s kvalitným krytím liečebných nákladov,“ dodáva.

Ak plánujete cestovať do ohrozených oblastí – či už veľkomiest alebo dovolenkových rezortov, oslovte Respect Slovakia. Preveríme alebo odporučíme vám správne nastavené poistenie.

Zdroj: www.allanmanning.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ